18.09.2020 - Emlak Dergisi web sitesine hoş geldiniz.

Başarılı Emlakçı Olmanın Yolları

Başarılı Emlakçı Olmanın Yolları

Başarılı Emlakçı Olmanın Yolları

Bir emlakçı olarak işe başlamak çok kolay. Ancak başarılı emlakçı olmak biraz zaman ve uzman kişilerden oluşan ekibe ihtiyacınız vardır. Ayriyeten hızlı olmak başarılı emlakçılığın başında gelmektedir. Emlakçı, bir gayrimenkulün alım satımlarıyla uğraşan ve geçimini sağlayan kişilere denmektedir. Emlakçıların girişimci ruhuna sahip olduğunu unutmamamız gerekmektedir.

Şimdi sizlere başarılı bir emlakçı olmanın yollarıyla ilgili bir kaç bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum. Bu bilgiler sayesinde kendini geliştirerek başarılı emlakçı olma yolunda gidebilirsiniz.

Başarılı bir emlakçı olmak için portföy bilgisinin olması, finans bilgisi, uzmanlık bölgesi, yönetmenlik, güçlü iletişim, iyi bir satış ve pazarlamayla birlikte eğitimin olması ön şartlardır. İşin özeti budur. Bu konularda mutlaka uzman olmak gerekmektedir.

En çok ilgi gören başarılı emlakçı nasıl olunur? Konusu ile alakalı bilgiler vermek isteriz. Sizlere vermek istediğimiz mesaj aslında kendinizi geliştirecek bilgiye sahip olmanızı sağlamaktır. Emlakçılık sektörü her zaman yeniliklere açık bir sektör olmuştur. Başarının yolu değişime ayak uydurmaktır.

Başarının Basamakları Nelerdir?

 • Öncelikle hedeflerinizi belirlemelisiniz. Kazanacağınız geliriniz ne kadar olmalı? Ve bu hedefe ulaşmanız için kaç konut alım satımı yapmanız gerektiğini, kaç adet iş almanız gerektiğini hesaplamanız gerekmektedir.
 • Mesleki eğitimlerinizi geliştirerek satışlarınızı güçlendirmeniz gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki gayrimenkul alım satımları sizden sorulmaktadır. Bu yüzden satışınızın iyi olması gerekmektedir. Ücretli ya da ücretsiz eğitim kurslarına katılabilirsiniz. Çevrenizde bulunan başarılı emlakçılardan bilgi toplayabilirsiniz.
 • Bulunduğunuz bölgeyi, mahalleyi, sokakları çok iyi tanımanız gerekmektedir. Zamanınızın birçoğunu bölgenizde geçirebilirsiniz.
 • Portföyünüzde bulunan gayrimenkulleri satmanız için ne kadar zamanınızın olduğu takip etmelisiniz.
 • Bölgenizin özelliklerini iyi tanımanız gerekmektedir. Parkları, alışveriş merkezlerini, okulların yerlerini iyice öğrenin.
 • Emlakçılık yaptığınızı herkese söylemelisiniz. Çevre emlakçılık sektöründe çok önemlidir. Ofisinize ait kartvizitinizi her daim yanınızda taşımalısınız. Daha geniş çevreye ihtiyacınız olacaktır.
 • Çalışma saatlerinizi programlandırmanız gerekmektedir.
 • Portföyünüzle ilgili belli bir program oluşturmalısınız. Reklam ve pazarlama için bütçenizi ayarlamanız gerekmektedir.
 • Hızlı satılabilecek konutlarınızın için internet ve yerel medyanın gücünü kullanabilirsiniz.
 • Yatırımcı portföyüne sahip olmanız gerekmektedir.
 • Her şeyin başı iyi bir hazırlıktır. İyi hazırlanamadığınız zaman müşterilerinizde olumsuz yanıtlar alabilirsiniz.

EMLAK DERGİSİ

SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ