26.05.2020 - Emlak Dergisi web sitesine hoş geldiniz.

ELITE CONCEPT’TE BAYRAMA ÖZEL İNDİRİM

ELITE CONCEPT’TE BAYRAMA ÖZEL İNDİRİM

İnşaat sektöründe 27 yıldır yaşama değer katan projeler inşa eden Şua İnşaat, Anadolu yakasının kalbi ve yaşamın merkezi Kadıköy Fikirtepe’de konumlanan hemen teslime hazır projesi Elite Concept’te Kurban Bayramı’na özel kampanya başlattı. 10-18 Ağustos tarihleri arasında yüzde 10 indirim, 36 ay sıfır faiz fırsatı ve kişiye özel ödeme planı sunan Şua İnşaat, bayrama özel kampanyaya ek olarak Elite Concept’te “Enflasyona Endeksli Konut Kredisi’’ kampanyası da uyguluyor. İki farklı faiz uygulamasının sunulduğu bu kampanya kapsamında ise ilk alternatifte önce sabit sonra değişken faiz oranı uygulanıyor. İkinci alternatifte ise Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) değişim oranına bankanın sözleşmede belirttiği marj oranının eklenmesiyle belirlenecek olan değişken faiz oranıyla kredi kullandırılıyor. 10 yıla kadar vade olanağı sunulan bu kampanya kapsamında uygulanacak faiz oranı ise sözleşmede belirtilen azami faiz oranını aşmıyor.

 

Anadolu yakasının merkezi lokasyonları arasında öne çıkan Kadıköy Fikirtepe’nin sembol projesine imza atan Şua İnşaat, Elite Concept’te Kurban Bayramı’na özel yeni bir kampanya başlattı. 10-18 Ağustos tarihleri arasında yüzde 10 indirim, 36 ay sıfır faiz fırsatı ve kişiye özel ödeme planının sunulduğu Elite Concept’te, bayrama özel kampanyaya ek olarak konut alımını kolaylaştırmak amacıyla bankalar tarafından başlatılan “Enflasyona Endeksli Konut Kredisi’’ kampanyası da uygulanıyor. 10 yıla kadar vade olanağı bulunan “Enflasyona Endeksli Konut Kredisi” kampanyası, enflasyondaki aşağı yönlü hareketlerde faizin azalacak olması sayesinde konut sahibi olmak isteyenlere yüksek kazanç vadediyor. Bu kampanya kapsamında iki farklı faiz alternatifi sunuluyor. İlk alternatifte önce sabit sonra değişken faiz oranı uygulanırken, ikinci alternatifte ise Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) değişim oranına bankanın sözleşmede belirttiği marj oranının eklenmesiyle belirlenecek olan değişken faiz oranıyla kredi kullandırılıyor. Ayrıca geri ödeme döneminde güncel oranlardan sabit faizli konut kredisine dönüş yapma imkanı da tanınıyor. Kredilerin faiz oranları, vadesi boyunca piyasa oranlarına göre yapılandırma yapılmaksızın 3, 6 ya da 12 ayda bir güncelleniyor. Güncelleme için de TÜFE yıllık yüzde değişim oranı baz alınıyor. Kampanya kapsamında ödenecek aylık taksitler, sözleşmede yer alan azami faiz oranını geçmeyecek şekilde değişiklik göstererek olumsuz sürprizler yaşama ihtimalini ortadan kaldırıyor.

 

Yaşamın ve yatırımın merkezinde hemen teslim elit proje

24 katlı 3 blokta 1+1’den 4+1’e kadar çeşitli büyüklük ve özellikte 785 konut, 26 ticari ünite ve sosyal yaşam alanlarından oluşan hemen teslime hazır proje Elite Concept, hayatın tam merkezindeki konumu ve İstanbul’un dört bir yanına hakim manzarasıyla dikkat çekiyor. Kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yer alan Elite Concept; düzenli ve yenilikçi şehircilik anlayışı ile yakın zamanda İstanbul’un en seçkin semtlerinden biri olmaya aday Kadıköy Fikirtepe’nin en merkezi lokasyonunda bulunuyor. Kentsel dönüşüm başladıktan sonra 4 yılda konut fiyatlarının yüzde 188 arttığı Fikirtepe’nin, projeler tamamlandığında fiyatların daha da artması sonucu İstanbul’un en çok prim yapacak lokasyonu olması bekleniyor. E-5 karayoluna 1 dakika mesafede, metro ve metrobüsün yanı başında yer alan Elite Concept yaklaşık olarak; Bağdat Caddesi’ne 6 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 5 dakika, Avrasya Tüneli’ne ve Harem Arabalı Vapur İskelesi’ne 8 dakika, Kadıköy vapur iskelesine, Moda sahiline ve Kalamış Marina’ya 10 dakika ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na 20 dakika mesafede konumlanıyor. Proje, birçok eğitim kurumu, hastane ve alışveriş merkezine de sadece birkaç dakikalık mesafede bulunuyor.

 

Dünyanın en yüksek kulesinde kullanılan Guardian marka özel camlar

 

Elite Concept, bir yanda adalar, deniz ve tarihi yarımadanın göz alıcı siluetini diğer yanda Çamlıca’yı gören İstanbul’un dört bir yanına hakim manzarasıyla dikkat çekiyor. Yüzde 90 cam panoramik cephe mimarisi ile bu manzarayı kesintisiz olarak izleyebilmeyi mümkün kılan projede, dünyanın en yüksek kulelerinden Cidde’deki Jeddah Tower gibi prestijli projelerde kullanılan Amerikan menşeli Guardian markasının reflekte camları tercih edildi. Güneşe karşı yüksek performanslı koruma imkanı tanıyan bu özel camlar, daire içlerinde ısı ve morötesi ışık artışına neden olabilecek güneş enerjisini en aza indirirken maksimum aydınlık sağlıyor. Daire içlerinin dışarıdan görünmesini önleyen camlar sayesinde perde kullanmadan günün her saatinde manzaranın keyfini çıkarmak mümkün.

 

Daireleri çepeçevre saran balkonlar

 

Dairelerin etrafını çepeçevre saran balkonları sayesinde her odadan balkona çıkış imkanı bulunan Elite Concept, yüksek katlı projelerde eşine az rastlanır şekilde açılabilen camlarıyla farklılaşıyor. Bu sayede sakinlerine manzarayı kusursuz bir şekilde izleme, hava alma ve pencere temizliğinin daireler tarafından kolaylıkla yapılabilmesi imkanı tanıyor.

 

Bölgenin kendi içinde açık teras bahçeleri olan tek projesi

 

Yüzde 75’i sosyal donatı ve peyzaj alanlarına ayrılan Elite Concept’in sosyal tesisleri içinde; kapalı havuz, sauna, buhar odası, fitness center, cafe, süs havuzları, koşu ve yürüyüş parkurları, çarşı otoparkı ve kapalı otopark yer alıyor. Bölgenin kendi içerisinde açık teras bahçeleri bulunan tek projesi olma özelliğini taşıyan Elite Concept’in blok zeminlerinde yer alan çarşı caddedeki mağazaların ise tüm temel ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde tasarlanması planlanıyor.

 

Akıllı ev konsepti aidatları azaltacak

Akıllı telefon ya da tabletlerle internet bağlantısı üzerinden kontrolü sağlanabilen akıllı ev konsepti ile hayatı kolaylaştıran Elite Concept, doğaya dost sürdürülebilir bir yaklaşımla planlandı. Projedeki tüm peyzaj alanlarının sulaması ve klozet rezervuarlarında kullanılacak su ihtiyacı; banyo, mutfak ve lavabolarda kullanılan sular ve yağmur sularının arıtılmasıyla elde edilen gri su arıtma sistemi ile gerçekleştiriliyor. Ayrıca ortak alanların aydınlatma ve sıcak su ihtiyacı için de güneş panelleri sayesinde güneş enerjisinden yararlanılıyor. Bu uygulamalarla elde edilecek tasarrufla, işletme maliyetlerinin minimuma düşürülmesi ve aidatların azaltılması hedefleniyor.

 

Özel tasarım mobilya, kapı, granit ve pencere sistemleri

Elite Concept’in mobilya, dolap, kapı, granit ve pencere sistemleri gibi pek çok detayı Şua Şirketler Grubu çatısı altında faaliyet gösteren Elite Design bünyesinde projeye özel olarak tasarlanıp üretildi. Yüksek kaliteye sahip özgün tasarımlarla donatılmış projede, standartlar kapsamında yeterli olan C-35 yerine deprem dayanımı daha yüksek olan C-45 beton kullanıldı.

SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ