01.10.2020 - Emlak Dergisi web sitesine hoş geldiniz.

Emlak Ofisi Nasıl Açılır?

Emlak Ofisi Nasıl Açılır?

Kişilerin konut ihtiyacını karşılamak için tek elden satışa sunulan çeşitliliği fazla konutların satışı için yapılan işe emlak iş denir. Bu işi yapan kişi mutlaka kendisine ait bir ofisin bulunması gerekir. Bu ofisin yasalara uygun bir şekilde düzenli vergisini yatırarak açılarak konut alımı yapan kişilere de güven sağlaması gerekir. Bu durumda kişiler bu meslekte sattığı her ev için belli bir komisyon ücreti alarak kişilerin ev satım ve alım süreçlerinde aracı konumunda bulunur. Kişiler ise uygun emlak ofisi işleten kişiler ile iletişime geçerek fiyat ya da semt olarak uygun konutu beğenerek alım süreçlerini gerçekleştirebilirler.

Uygun yer belirlemek

Emlak ofisi açmak isteyen kişi öncelikli herkese hitap edileceği ve gün içerisinde kişilerin fazlaca geçtiği bir yer olarak belirlenir. Bu durumda kişiler daha çok ofise gelerek kendilerine uygun konutlara bakabilir. Fakat kişilerden uzak bir yere emlak ofisi açmanız durumunda iş yapmayarak en sonunda ofisi kapatmak zorunda kalırsınız. En uygun yer olarak konutların oldukça çok olduğu yerler olabilir ya da yeni konut yapılan yerler arasında ofis açılma söz konusu olabilir. Bu durumda kişiler ofisi tercih ederek sizinle beğendiği ev hakkında pazarlık durumuna gelebilir.

Ofis açmak için gerekli işlemler

Kişiler bu mesleği yapmak için diğer meslekler gibi kazanç kapısı olan emlak sektöründe ofis açmak için ofis içerisine uygun giderleri hesaplamak ardından tutacağınız ofis yerini belirleyerek dükkan kirasını da hesaplayarak aylık gelir gider dengesini belirtmeniz gerekir. Bu işlemleri yaptıktan sonra ilgili kuruma giderek vergi işlemlerini yatırarak ve diğer işlemleri de yaparak alınan bazı belgeler ile ofis açma yetkisine sahip olursunuz. Ofisi açtıktan sonra size gelen müşterilerin arsa ya da konut işlerini alarak satışa sunarsınız. Bu durumda sattığınız her arsa ya da konut için belirli bir pay alarak işlerinizi devam ettirirsiniz.

E ticaret emlak işleri

Emlak ofisi açan kişi elindeki taşınmazların hızlı ve güvenli bir şekilde satılması için sosyal hesaplar üzerinden resimleri çekilerek satışa sunularak daha çok müşterinin aramasına olanak sağlanır. Bu durumda taşınmazın kısa sürede satılma işlemi gerçekleşir. Emlak sahibi belirli siteler ile anlaşarak aylık uygulandığı ücret karşılığında üyeliğini aktif yaparak satış işlemini sosyal uygulamalar üzerinden de gerçekleştirir. Bu durumda kişiler müşteri potansiyelini arttırarak daha çok konut ya da arsa satım işlemi gerçekleştirir.

Ofis Giderler

Ofis içerisinde belli sürekli standart olan bazı giderler vardır. Bu giderler arasında elektrik, su kış aylarında doğal gaz ve yanınızda çalışan kişilerin aylık maaşları gibi giderler belirlenir. Kişi bu giderleri hesaplayarak ona göre satım işlemi gerçekleştirir. Yoksa ofis içerisinde iş yapamaz durumu gelerek ofis kapatma durumu ortaya çıkar. Bundan dolayı bu işi yapacak kişi ilk önce giderleri hesaplayarak kazanç sağlama yoluna adım atmalıdır.

SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ