23.01.2020 - Emlak Dergisi web sitesine hoş geldiniz.

Neden Gayrimenkul Danışmanlığı?

Neden Gayrimenkul Danışmanlığı?

Neden Gayrimenkul Danışmanlığı?

Birçok mesleğin icra edildiği ülkemizde, gayrimenkul danışmanlığı mesleğinin çok fazla talep gördüğünü söylersek, yanlış söylemiş olmayız. Mesleğin bu denli ilgi görmesinin nedenlerini bizler araştırdık ve sizlerin yazımızda derledik. Ekonomik sıkıntı yaşadığımız son zamanlarda, emlak sektörü de bu konudan muzdarip meslekler arasında yer almaktadır. Lakin buna rağmen, yine de birçok kişi bu mesleği yapmak için büyük çabalar göstermektedir.

Emlak danışmanlığı, müşteri ilişkilerini ön planda tuttuğu için, bu mesleği yapacak olan kişiler, diksiyonlarının düzgün olmasına, akıcı ve anlaşılır bir şekilde konuşmaya özen göstermelidirler. Herhangi bir olumsuz durumda, yönetimi iyi yapmalı ve en kötü şartları bile düzeltebilme yeteneğine sahip olmalıdırlar.

Bu mesleğe atılanlar genelde, hikâyelerini dinlediğimizde, hep başka bir meslek geçmişi olan ve bu meslekte bir sorun yaşayarak, emlak danışmanlığı mesleğine yönelmektedirler. Önceki başarısızlıklarını bu mesleğe yansıtmamak adına da birçok çaba gösteren kişiler olduğunu da dile getirmemiz mümkün. Ayrıca, üniversiteden mezun olup, stajlıkla başlayan serüvenlerine, emlak danışmanı olarak devam eden çokça kişiler de bulunmakta. Meslek, onlar için çok makul ve kazanç getiren bir meslek olduğundan, bu alana yönelen oldukça fazla vatandaşımız var. Hepsi başarılı olabiliyor mu? Orası tartışılır. Fakat en düşük seviyeden yola çıkıp, şuanda kendini oldukça geliştirmiş ve bu meslekte uzman denilebilecek seviyeler gelmiş insanlar da yok değil.

Hal böyle olunca, insanların bu mesleği tercih etme nedenlerini anlayabilmekte pek bir zorluk çekmiyoruz. Geleceği olan bir meslek olması, sürekli gelişmekte ve ekonomik anlamda da büyük getiriler sağlayan bir meslek grubu haline gelmesiyle, bu mesleği yapma niyetinde olan kişilerin büyük ilgi odağı haline gelmiş bulunmaktadır. Konut satışlarının yavaşladığı ve faizlerin yüksek olduğu şu son dönemlerde bile rövanşta olan gayrimenkul danışmanlığı, talep görmeye devam edeceğe benziyor.

İşin uzmanlarına da sorduğumuz üzere, emlak sektöründeki durgunluk, bu mesleği icra eden danışmanları yıldırmamakta ve piyasadaki fiyat dengesini bulma çalışmalarına yöneltmektedir. Şuan ki durulma, onlar için büyük bir sorun teşkil etmiyor, aksine bu alandaki çalışmalarına daha dikkatli ve özenli devam etmelerini sağlıyor.

EMLAK DERGİSİ

SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ